• Ana Sayfa
  • Seri İlanlar
  • Firma Rehberi
  • Foto Galeri
  • Haber Arşivi
  • İletişim
  • Ziyaretçi Defteri
İşte Ardahan Belediyesi için AK Parti ve CHP Adayları!
İşte Ardahan Belediyesi için AK Parti ve CHP Adayları!
10 Ocak 2013 / Perşembe
Ardahan kamuoyu,2014 yılında yapılacak Mahalli idareler seçiminde Ardahan Belediye Başkanlığı için yapılacak seçimde Muhtemel adaylar üzerine kafa yorarken,yapmış olduğumuz araştırmada hem AK Parti'de hem de CHP de aday olmayı düşünen aday adaylarını açıklıyoruz.

Haberimizin en ilginci ile  AK Parti İl Başkanı Yunus Baydar'ın Belediye Başkanlığını gizli gizli düşündüğü iddiasının gündemde olması.

2014 Yılında yapılacak yerel seçimde Ardahan Belediyesi için kıyasıya bir yarış başlamış durumda.Seçime bir yıldan fazla bir zaman olmasına rağmen bu yılın sonunda başlayacak yarışta,AK Parti ilk defa kazandığı Belediye seçimini kaptırmamak üzere çalışma yürütmekte,CHP ise çıkarmayı düşündüğü adaylarla seçimi Galip bitirip Ardahan Belediyesini tekrar ele geçirme derdinde,MHP’nin iddialı olmadığı bu yarışta BDP Büyük hamle yaparak bende varım deme yarışında.

Ardahan’da 2014 seçimlerine girmeden önce oluşan ve oluşturulmaya çalışılan kamuoyunu yakın mercek altına alan Gazeteci arkadaşlarımız,yapmış olduğu kamuoyu yoklamalarında Şimdiki belediye Başkanı Faruk KÖKSOY’un çalışmalarından bir memnuniyet oluştuğunu ve vatandaşın Köksoy’un Projelerini tamamlaması için devam etmesi gerektiği kanaati hasıl olmuş durumda.

AK Parti içerisinde kendisine yer bulduktan sonra her alanda şansını deneyen bazı kişiler elde ettikleri konumla yetinmeyip Şimdi ya Belediye Başkanlığı,olmazsa Milletvekilliği adaylığına soyunma derdinde olduklarını haber almış durumdayız.

AK Parti’de Mevcut Belediye Başkanı Faruk Köksoy tekrar aday olacağını açıklamıştı,bunun yanında Mevcut AK Parti İl Başkanı Yunus Baydar 2014 seçiminde eğer Orhan Atalay ile anlaşırsa Ardahan Belediye Başkanlığına aday olup daha sonra Milletvekili olmayı düşündüğü iddiası gizli kulislerde konuşulmaktadır.

AK Parti İl encümeni Suat Hancıoğlu’da Belediyeyi düşünenler arasında.Ancak bu duruma hem Milletvekili hem de İl Başkanı ve teşkilatın sıcak bakmadığını birileri kulağımıza fısıldadı,Hancıoğlu’nun İl Encümenliği bile tehlikede olduğu iddia edilmekte.

AK Parti İl Başkanı Yunus Baydar eğer adaylıktan vazgeçer ve ben yokum derse,destekleyeceği aday Eski il Encümeni ve AK Parti İl Başkan Yardımcısı SEZAİ ALTUN için ağırlığını koyacağı herkesin diline pelesenk olmuş durumda.

AK Partiden Ardahan Belediyesi Encümeni Turan Yıldız’da aday olmayı düşünenler arasında.

yine AK Parti'den Harita Mühendisi Kasım Kılıç,ile Gazeteci Fakir YILMAZ'ın Kardeşi Hür Özgür Yılmaz'da aday olmayı düşünenler arasında

CHP tarafını incelediğimizde farklı adayların ortaya çıktığını,ama CHP İl Başkanı İlimdar Senem’in 2 aday üzerinde ciddi ciddi durduğu söylenmektedir.

Öte yandan Ardahan esnafının ve halkın ciddi destek verdiği Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kemalettin ÖZTÜRK'ün Belediye Başkanlığına hazırlandığı iddia edilirken, aldığımız bilgilere göre ÖZTÜRK'e bu yönde bazı partilerden ciddi tekliflerin geldiği tarafımıza ulaşan bilgiler arasında!

CHP İl Başkan Yardımcısı Yunus DÜNDAR’da ciddi ciddi başkanlığı düşünenler arasında.

Dr.Taşkın AKTAŞ’ta son kez şansını denemeye niyetli ve Muhtemel Adaylar arasında.

Ardahan ve Kars Eski Sanayi İl Müdürü Kenan YILMAZ'da aday olmayı ciddi ciddi düşünenler arasında.

Ardahan Eski belediye Başkanı Teoman GÜNGÖR'de CHP'den aday olmayı düşünenler arasında.

Asıl CHP’nin ve Onun İl Başkanı ve Yönetimdeki bazılarının istediği ve üzerine düştüğü konu şu. Biz önümüzdeki bu seçimi Uzm.Dr Nejat AKIN'lamı veya İl Genel Sekreteri Mete Özdemir’lemi alırız onun arayışı içerisinde oldukları bilgisi tarafımıza ulaşmış durumda.

Bunların hepsi kamuoyunda konuşulan söylemler,ama yukarıda saydıklarımızın doğruluğunu teyid ettikten sonra bu haberimizi yaptık,bunların gerçek olanı da var,iddia olanıda var bekleyip göreceğiz.

MHP Tarafından kimin aday olacağı bilinmezken ve bu yönde kamuoyunda isim telafuz edilmezken,kulağımıza gelen ciddi duyumlara göre MHP İl yönetimi Milletvekilliği için Saffet KAYA'ya teklif götürecekmiş.Zaten Saffet KAYA AK Parti'den yeniden aday olmayı zorluyor ve her şeyi kullanıyor.Eğer buradan sinyal alamazsa gideceği yerde MHP Olacaktır,Ardahanda herkes bunu konuşuyor.

BDP Tarafında ise dışarıya bilgi sızmamakta,ama Ardahanda Belediye seçimlerinde iddialı bir BDP çlışmasıyla karşılaşacağımızı duymaktayız.

Yaptığımız haber bir analiz ve yön gösterme ve kamuoyunu bilgilendirmedir.

Tek Bildiğimiz bir şey var AK Parti’de seçimler yaklaşmadan evvel Mevcut Belediye Başkanı ve İl Teşkilatı arasında ciddi sorunların yaşanacağını,göreceğiz.

Saffet Kaya’nın benim adayım dediği ve seçtirdiği ve kendisinin ise liste dışı kaldığı geçmişin hesabını sormak için Belediye Başkanlığı seçiminde Faruk KÖKSOY’un yeniden aday olması için her şeyi zorlayacağını,2015 Milletvekili seçiminde Ardahan’dan Yeniden Milletvekili seçilmenin yollarını aradığı bu günlerde.Ardahan AK Parti için 2013 yılının çok sıkıntılı ve dalgalı,fırtınalı geçeceğini söylemiş olalım.

AK Parti İl Başkanı Yunus Baydar Hem Saffet Kaya’nın hedefinde,hemde kendisi istemediği halde listeyi alan ve farklı çıkışlarıyla Ardahan Kamuoyunun ezberlerini bozan  Milletvekili Orhan ATALAY’ı nasıl aşarım derdinde olduğu için stratejik hamlelerle durumunu kurtarmaya çalışacak.

Yunus Baydar b unun için önce Belediye,tutmazsa Milletvekilliğinde şansını deneyecek.

Asıl sıkıntılı süreç,Ardahan’da adam yokmuş gibi her yere aday olan ve her taşın altından çıkan Mevcut AK Parti İl Başkanının son dakika hamlesiyle Ardahan’da önce Belediyede şansını deneyeceğini,tutarsa sorun olmayacağını,eğer tutmazsa Milletvekili Orhan ATALAY’ın son günlerdeki çıkışlarının arkasına sığınıp kamuoyunu Manipule edip kendisine Listeyi alacak çıkış yapması olacaktır.

Yine Ardahan Eski Gençlik Hizmetleri ve Spor İl müdürü olan ve şu an Ayvalık Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü olarak görev yapan Metin Çimli'nin de   yerel seçimlerde Belediye Başkanı aday adayı olabileceği Ardahan kamuoyunda konuşulmaktadır.

Gelişmeleri hep beraber bekleyip göreceğiz.

CHP ise her seçim öncesi olduğu gibi aday belirleme zamanında Ankara’daki Otellerde gizli kulislerle ve Ensar Öğüt’ün kendisini 4.döneme hazırlayacak taktikleriyle adayını belirleyecek.

Her şeyin Ardahanımız için hayırlı olmasını diliyoruz.

Nasıl olsa şunun şurasında Belediye seçimlerine ne kaldıki?

Ardahan'ın Karlı ve Üşüten soğuklarının olduğu bu günlerde içiniz biraz ısınsın istedik!

saygılarımızla

 

.EDİTÖR
Bu Haber 3000 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Başlık : İKİSİ HARİÇ Tarih : 14 Ocak 2013 / Pazar Üye Adı :NURETTİN
Nejat bey ve Kemalettin başkanı çık gerisine insanlar günahını vermezler kaldıki oy kaldıki belediye koltugu,,,,, halkın içinden esnafın içinden gelen insan lazım bu ile ki bişeyler yapılsın... yoksa al birini vur ötekine